علت پنهان شدن گربه‌ ها 3 رادپت

گربه‌ها دوست دارند در چیزهایی مانند جعبه‌های مقوایی و کیسه‌های مواد غذایی پنهان شوند. حتی ممکن است گربه شما از خزیدن زیر یک میز یا صندلی لذت ببرد. چرا گربه ها اینقدر دوست دارند پنهان شوند و چگونه می توانید فضاهای امنی برای گربه خود فراهم کنید تا در آن پنهان شود؟

چرا گربه‌ها پنهان می‌شوند؟

گربه‌ها از بودن در فضاهای بسته مانند زیر مبلمان و جعبه‌های مقوایی لذت می برند، زیرا دوست دارند احساس امنیت کنند. پنهان شدن یک رفتار طبیعی برای گربه است. پنهان شدن در کنار آبگرمکن یا بخاری در ماه های سردتر. نگرانی زمانی به وجود می آید که گربه بیش از حد معمول مخفی می شود. یک گربه معمولی اجتماعی که به طور ناگهانی و به صورت مداوم پنهان می‌شود ممکن است دچار استرس، ترس، بیماری یا ترکیبی از این سه باشد.

اگر گربه شما شروع به پنهان شدن بیشتر کرد، مطمئن شوید که به طور معمول غذا می‌خورد، می‌نوشد و دستشویی می‌کند. اگر گربه‌ها احساس خوبی نداشته باشند، ممکن است بیشتر پنهان شوند و هر درد یا ناراحتی ممکن است روی عادات غذایی و دستشویی آنها تأثیر بگذارد. پنهان شدن بیش از حد، می‌تواند نوعی بیماری باشد یا نشأت‌گرفته از یک دلیل غیر معمول. دامپزشک شما ممکن است بتواند دلیل خاصی را برای این عمل با کمک معاینه فیزیکی کامل و همچنین آزمایشاتی مانند آزمایش خون و رادیوگرافی تشخیص دهد.

علت پنهان شدن گربه‌ ها 1 رادپت

اگر دامپزشک شما نمی تواند مشکلی را از نظر پزشکی در مورد گربه شما پیدا کند، پس علاقه ناگهانی گربه شما به پنهان شدن زیاد  ممکن است یک نگرانی رفتاری باشد که لازم است جدی گرفته شود. گربه‌ها به راحتی می‌توانند در اثر تغییرات محیطی دچار استرس شوند. چیزهایی مانند نقل مکان به یک خانه جدید، افراد جدید یا حیوانات خانگی در خانه، حتی مرتب کردن مبلمان نیز می‌تواند گربه را تحت فشار قرار دهد. در خانه با چندین گربه، کاملاً ممکن است که یک گربه به گربه دیگری قلدری کند. بنابراین ممکن است گربه‌ها از ترس گربه قلدر پنهان شده باشد زیرا نگران بیرون بودن هستند و نگران اینکه در کجا ممکن است گربه قلدر آنها را ببیند. این در واقع یک مشکل تا حدی رایج در خانه‌هایی با چند گربه است و به آن پرخاشگری بین گربه‌ای می گویند. گربه‌ها همچنین می‌توانند مانند سگ‌ها فوبیای سر و صدا داشته باشند، بنابراین مواردی مانند رعد و برق و آتش‌بازی ممکن است گربه شما را به سادگی از ترس پنهان کند.

فراهم کردن فضاهایی امن برای پنهان شدن گربه

از آنجایی که پنهان شدن در گربه‌ها رفتاری طبیعی است، بهتر است به جای جلوگیری از مخفی شدن گربه، فضاهای امنی برای پنهان شدن گربه خود فراهم کنید. به این ترتیب آنها در فضاهای ناامن مانند ماشین لباسشویی و خشک کن یا پشت لوازم خانگی پنهان نمی شوند. بیشتر گربه‌ها دوست دارند بالاتر از سطح زمین باشند. بنابراین فراهم کردن فضاهای دنج، مانند تخت گربه در یک قفسه کتاب محکم ، درخت گربه یا یک فضای مکعبی دست ساخته، می تواند یک مخفیگاه جذاب باشد.

علت پنهان شدن گربه‌ ها 1 رادپت

گربه‌های مسن‌تر ممکن است آرتروز داشته باشند، حتی اگر آن را نشان ندهند، بنابراین گربه‌های مسن‌تر ممکن است مخفی شدن در پایین را بیشتر دوست داشته باشند. این می تواند شامل جعبه های مقوایی، جای خواب‌های روی زمین و.. باشد، اما می تواند شامل باکس جابه‌جایی آنها نیز باشد. در واقع، استفاده از نگهدارنده گربه‌تان به عنوان رختخواب و تبدیل آن به تخت‌خوابی راحت، می‌تواند در زمان بردن گربه‌تان به دامپزشکی کار را برایتان آسان‌تر کند. اگر گربه شما حامل(باکس) خود را به عنوان یک مخفیگاه امن بداند، وقتی که زمان رفتن به جایی فرا می رسد، می‌توانید راحت‌تر آن را در آن قرار دهید.

پنهان شدن یک رفتار کاملا طبیعی برای گربه شما است. شما فقط زمانی باید نگران شوید که گربه‌تان بسیار زیاد یا در مناطق ناامن پنهان می شود. برای ایده‌های بیشتر در مورد چگونگی ایجاد مکان‌های امن برای گربه خود، یا برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چه زمانی باید نگران مخفی شدن گربه خود باشید، با دامپزشک خود صحبت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *