خرید گربه بریتیش

نمایش دادن همه 6 نتیجه

 

اگر به دنبال خرید گربه بریتیش هستید در اینجا به معرفی و بررسی نژاد معروف این گربه با نام آشنای بریتیش شورت هیر(British Shorthair) خواهیم پرداخت.

شاید برای شمایی که به دنبال خرید گربه بریتیش هستید یا می‌خواهید تفاوت این نژاد را با سایر نژادها بدانید، برای شما سؤال باشد  که چه چیزهایی در این نژاد باعث شده که به یکی از محبوب‌ترین نژادهای گربه تبدیل شود، بریتیش شورت هیر چه شکلی است؟ چه خصوصیات اخلاقی و رفتاری دارد؟ نیازها و نحوه مراقبت از او چگونه است؟

خصوصیات اخلاقی و رفتاری گربه بریتیش‌

گربه بریتیش شورت هیر نژادی از گربه‌های خانگی بریتانیایی و ازمحبوب ترین گربه‌ها در جهان است. این گربه‌ها دارای خلق و خوی خوب، وفادار، کنجکاو، مهربان هستند. هم‌چنین برای خانواده دارای فرزند، زوج‌های جوان و افراد تنها بسیار مناسب هستند. به طور کلی این نژاد از گربه‌ها برای تمامی افرادی که عاشق گربه‌ها باشند و بتوانند از آنها نگهداری کنند مناسب هستند.

به هنگام خرید گربه بریتیش چیزی که در نگاه اول می‌بینید وقار این نژاد است که باعث خاص‌تر شدن بریتیش‌های شورت هیر می‌شود. آن‌ها اکثرا ساکت و هوشیارند، صدا و سطح فعالیت متوسطی دارند و در مواقعی که صاحبشان خانه نباشد بدون سرو صدا منتظر بازگشت او می‌مانند؛ اما همیشه اینگونه نیست مخصوصا زمانی که حیوانی دیگر هم بازی او باشد یا شخصی پرانرژی با او کلنجار برود در این مواقع آن‌ها با رفتاری بامزه و کمی دیوانه‌وار شما را حتما متعجب خواهند کرد.

همه چیز در مورد ظاهر گربه بریتیش شورت هیر

گربه‌های بریتیش شورت هیر با اندازه متوسط و نسبتا قدرتمند، دارای چشم های گرد درشت به رنگ نارنجی مسی هستند. پوزه کوتاه، سینه‌ای پهن، پاهای ضخیم، پنجه های گرد، دمی با طول متوسط و نوک صاف، سر نسبتا بزرگ و گرد و گوش‌های مثلثی نوک تیز از دیگر ویژگی‌های ظاهری گریه‌های بریتیش است که باید به هنگام خرید این گربه‌ها باید در نظر داشته باشید.

وزن گربه‌های بریتیش‌ شورت هیر چقدر است؟

بریتیش‌های شورت هیر در مقایسه با اکثر نژاد‌های گربه دیرتر بالغ می‌شوند و حدوداً در سه سالگی به رشد کامل جسمی می‌رسند.

هم‌چنین آن‌ها دارای دو دیسی جنسیتی (تفاوت رخ نمودی جنس نر با ماده در یک گونه گفنه می‌شود که به طور مثال اندازه، فیزیک بدنی و رفتار متفاوت در بین نر و ماده از یک نژاد) به گونه‌ای که میانگین وزن ماده ها 3-5 کیلوگرم و نرها 4-7 کیلوگرم است.

در مورد اینکه آیا موهای گربه‌های شورت هیر می‌ریزد و پوشش این نژاد چگونه است باید گفت: از ویژگی‌های بارز گربه‌های مو کوتاه بریتانیایی پوشش این نژاد است. پوششی بسیار متراکم با دو لایه مو و به جای حالت پشمی یا کرکی مخملی است که هنگام حرکت بسیار جلب توجه می‌کند. این موهای مخملی و پرپشت دارای ریزش کمی هستند که در فصل‌های سرد سال کمی بلندتر شده و دارای ریزش قابل توجهی می‌شوند. این ریزش کمتر موها از مهم‌ترین نکاتی است که باید به هنگام خرید گربه در نظر داشته باشید.

با اینکه نیاز رسیدگی و مراقبت این نژاد بسیار کمتر از دیگر نژادها است اما باید آن‌ها را به طور مرتب شانه بزنید ناخن‌هایشان را کوتاه کنید و محل مدفوع و جرم گوش آن‌ها را پاک کنید.

ریزش مو در گربه‌ها در هر نژادی متفاوت است اما دلایل مختلفی می‌تواند در کاهش یا افزایش ریزش موی آن‌ها تاثیر داشته باشد از مهم‌ترین دلایل ریزش مو زیاد در گربه‌ها غذای مصرفی و مصرف ویتامین‌های مورد نیاز آن‌هاست.

بریتیش شورت هیر چه رنگ‌هایی دارد؟

آشنا ترین و محبوب‌ترین رنگ این نژاد بریتیش بلو(British Blue) یا آبی بریتانیایی است اما در رنگ‌ها و الگو‌های دیگر نظیر مشکی و سفید یک دست، ترکیبی از مشکی و سفید، کالیکو(مشکی نارنجی)، تابی (خاکستری راه راه)، نقره‌ای، طلایی، دارچینی، حنایی، قهوه‌ای، کرم، و با هر رنگ و الگویی می‌توانند دارای طرح پوست لاک‌پشتی باشند.

طول عمر این نژاد حدود 15 الی 20 سال است به همین دلیل می‌توان گربه بریتیش را نژادی مقاوم و سرسخت دانست.

با در نظر گرفتن تمامی مواردی که به آن‌ها اشاره شد به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر به دنبال خرید گربه بریتیش هستید در تصمیم خود شک نکنید و یک عضو جدید را به خانواده خود اضافه کنید که اصیل و زیبا است

هم‌چنین اگر برای خرید گربه بریتیش از رادپت مرکز پرورش و فروش گربه‌های اسکاتیش و بریتیش اقدام کنید؛ می‌توانید از سلامت گربه خود مطمئن باشید و از واکسیناسیون رایگان و هم‌چنین صدور شناسنامه رایگان گربه‌ها بهره‌مند شوید.