بیماری‌های گربه بریتیش

گربه بریتیش از جمله گربه‌های پرطرفدار در میان نژادهای گربه‌های خانگی است و معروف‌ترین آن‌ها بریتیش شورت هیر یا گربه بریتانیایی مو کوتاه است. با اینکه گربه شورت هیر در انواع نژادهای گربه مقاوم و سرسخت‌تر هستند اما متاسفانه هیچ نژاد گربه‌ای نیست که دارای یک سری مشکلات سلامتی بالقوه و مخصوص نژاد خودش نباشد و بریتیش‌های شورت هیر نیز ازاین قاعده مستثنی نیستند و باید بیماری‌ گربه بریتیش را شناخت.

ما در این مقاله از رادپت، به شما 6 بیماری‌ گربه بریتیش که به صورت بالقوه ممکن است برای این گربه ها بروز کند و نکات پیشگیری از بیماری‌ها را می‌گوییم. بازهم تأکید می‌کنیم بریتیش‌های شورت هیر مقاوم‌اند و با مراقبت مداوم و اصولی، ویزیت و چک‌آپ‌های به موقع توسط دامپزشک می‌توانید سال‌های زیادی از مهربانی و وفاداری آن‌ها لذت ببرید و عشق خودتان را نثار این موجودات بی‌آزار و دوست داشتنی کنید.

گربه بریتیش

بریتیش‌ها مستعد چاقی هستند

این نژاد مستعد چاقی است که می‌تواند باعث بروز دیابت شود؛ در نتیجه سلامت وزنی گربه بریتیش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و فعالیت روزانه و رژیم غذایی مناسب امری ضروری است که به سلامت طولانی مدت این نژاد کمک می‌کند. وسایل بازی و اسکرچر می‌تواند به شما در این امر کمک شایانی کند.

بیماری کلیه پلی‌کیستیک

این بیماری در کلیه گربه کیست ایجاد می‌کند و باعث نارسایی این اندام می‌شود، این بیماری از طریق آزمایش ژنتیک و سونوگرافی قابل تشخیص است.

بیماری کاردیومیوپاتی(ماهیچه قلب) بریتیش شورت هیر

در این بیماری ماهیجه قلب گربه ضخیم می‌شود و مقدار خون پمپ شده را محدود می‌کند و منجر به لخته شدن و نارسایی قلبی درگربه می‌شود از راه‌هایی مانند اشعه ایکس، سونوگرافی و نوار قلب می‌توان این بیماری را تشخیص داد.

پرکاری تیروئید در گربه بیریتش

این بیماری که ناشی از تولید بیش از اندازه هورمون تیروئید است متابولیسم گربه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به طور کلی گربه‌های مسن‌تر بیشتر مستعد ابتلا به این بیماری اند و علائمی مانند نفس نفس زدن و کاهش وزن دارد. برای درمان این بیماری جراحی و مصرف دارو نیاز است.

بیماری سیستیت گربه بریتیش

این بیماری مجاری ادراری گربه را تحت تاثیر قرار داده و باعث التهاب در مثانه آن‌ها می‌شود، از علل بروز این بیماری می‌توان به استرس، سنگ مثانه و عفونت باکتریایی اشاره کرد، علائم بیماری سیستیت تکرر ادرار و وجود خون در ادرار است. گربه مبتلا به این بیماری نیاز به آب فراوان و رژیم غذایی خاص پزشکی دارد.

بیماری لثه و التهاب لثه بریتیش‌ها

که در بریتیش‌های شورت هیر از سایر نژادهای گربه بیشتر است، برای جلوگیری از این بیماری قرمزی لثه و بوی بد دهان گربه را بررسی کنید.

در پایان و به عنوان جمع‌بندی ذکر این نکته ضروری است که بیان این موارد به این معنی نیست که گربه بریتیش، گربه مناسبی برای شما نیست. برعکس یکی از بهترین نژادها برای نگهداری در خانه گربه بریتیش است. فقط آگاهی از این بیماری‌هایی که گربه بریتیش شورت هیر مستعد آن است سبب می‌شود تا بیشتر مراقب سلامت گربه خود باشید.

گربه بریتیش رادپت

شما برای خرید گربه بریتیش از رادپت به همراه تضمین سلامت گربه، واکسیناسیون رایگان و صدور شناسنامه رایگان می‌توانید با شماره 09123441239 تماس گرفته و یا با مراجعه به لینک زیر جدیدترین گربه‌های بریتیش شورت هیر مجموعه ما را مشاهده کنید.

خرید گربه بریتیش

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *